Koti ni Eden

bartenmarthe_zambiaAfgelopen weken bevonden we ons in Zambia, en daar hebben we goed nieuws gekregen, onze Study Permits zijn goedgekeurd! Dat betekent dat we een visum voor 2 jaar hebben! En dat is nogal belangrijk nu we een pad samen met FCE willen gaan van nog een jaar training en mentorschap, waarbij we ook een tijd in Zambia zullen zijn. We zijn erg dankbaar dat het allemaal gelukt is, al was het bij de grensovergang nog wel even spannend. We hebben daar 2,5 uur op een document staan wachten, en de bus met 48 andere passagiers dus ook.

In Koti ni Eeden was het deze keer een stuk rustiger. De Onderwijs studenten, Mission-training studenten en Community-work studenten waren bijna allemaal met vakantie. Ook de basisschool was gesloten, deze periode is namelijk de grote zomervakantie, het nieuwe schooljaar begint halverwege januari. Alleen de Landbouw studenten en een aantal stafleden waren er nog. De Landbouw studenten moesten blijven in verband met het plantseizoen. Elke student heeft namelijk zijn eigen mais en (soya)bonenveld in de gemeenschap. Op deze manier hopen ze mensen aan te sporen om hun voorbeeld te volgen, niet door mensen te vertellen hoe ze moeten planten, maar om ze het verschil te laten zien. Want op dit moment, zelfs nu de plantjes nog klein zijn, is er al een groot verschil te zien in kleur en hoogte!

Lees het hele verhaal hier